book, read, glasses-4600757.jpg

ERTAN ŞİMŞEK NLP

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı olan Ertan ŞİMŞEK akademik kariyerinden sonda Dr. Richard Bandler dan eğitim alarak NLP Trainer olmuştur.INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. 1993 yıllarından itibaren NLP, NLP Akademi, NLP kitapları ve bir çok Danışmanlık firmalarının kuruculuğunu ve önderliğini yaptıktan sonra 2000 yılında Ertan ŞİMŞEK ve Vizyoner Eğitim Danışmanlık firmasını kurmuştur.
1995 ′den itibaren çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce dershane, kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır.

Ertan ŞİMŞEK NLP kişisel gelişim teknolojisinin en önemli Uygulayıcılarından biridir.

psikoloji ve psikoterapi dallarından mezun olan terapistler, hayatlarında zorluklar yaşayan insanları okullarda öğretilen genelde klasik metodlarla tedavi etmeye çalışıyorlardı
Fakat terapiye aldıkları vakalarda çok sınırlı sayıda başarıya ulaşabiliyorlardı.

O zamanlarda, Ertan ŞİMŞEK kariyer yolculuğunda çok genç bir öğrenciydi. Geleneksel metodların başarısızlığından yakından şahitti ve farklı yollar aramaktaydı.

  • 1994 yollarımda Gestaltterapist Dr. Fritz Perls’in çalışmalarını incelemeye başlamış
  • Kısa bir süre sonra aile terapisti Virginia Satir’in uygulamalarına ulaşmış ve onun tekniklerini uygulamaya başlamış.
  • 1996 ‘ te dil bilimcisi John Grinder in eserleri ve uygulamalarını bulmuş . Onun teknikleri ile dil ve dil modellerini araştırmaya başlamışlar.
    Bu çalışmadan NLP’ nin bugün bir temel taşı olarak bildiğimiz Meta Model çıkar. Bu modeli fark etmiş 

Bu model ile başarılı terapistlerin diğer terapistlerden kullandıkları farklı yöntemleri incelemiş.

Bilinen klasik bilimlerin yaklaşımı, sorun yaşayan insanların sorunlarına yoğunlaşmaktı. Sorunu inceleyerek, üzerinde durarak insanları tedavi etmeye çalışiyorlardı.
Fark edilmişki bu yöntem ve uygulamalar çok iyi netice vermiyor ve başarılı değildi, çünkü çok fazla zaman alıyordu ve ve sorun çözmede yetersizdi.
Ertan ŞİMŞEK NLP incelerken Bandler ve Grinder’in yaklaşımını farklıyı buluyordu ;
Sorun olan bataklığın üzerinde yoğunlaşmaktansa, çözüm yollarına, niye ve niçine değil nasıl sorularının yöntemlerine ve uygulamaya başlamışlar.

Ertan ŞİMŞEK ” NLP BİR TERAPİ DEĞİL, BİR ÖĞRENME SÜRECİDİR…” söyler ve savunur

Ertan ŞİMŞEK otuz yıl içinde NLP ile yetiştirdiği öğrenciler hoca olmuş ,büyük ismler olmuş.
Nlp onların da başarılı çalışmalarıyla gelişmeye hep devam etmiş.
Nlp’ nin başarısı ve uygulamaları bugün insanla ilgili olan her sektörde bulabilirsiniz: Psikolojide, sporda, tıpta, tüm mesleklerin programları süreçlerinde,etkili iletişimde, satışta, sunumlarda,…..neredeyse her yerde.
Ertan ŞİMŞEK NLP nin , bugün gittikçe büyüyen planlar , stratejiler, modeller ve hızlı değişim sağlayan tekniklerle kişisel gelişimde kullanılan yöntemler dizisinin adı ve marka ismi olduğunu söyler . İçinde yüzlerce strateji ve teknik bulunduran, insanların beynini özgürlüğe kavuşturabilen bir mükemmellik bilimi ve teknolojisidir. Ertan ŞİMŞEK bugün Nlp’ye 35 seneden fazla bir süreç içinde halen en etkin isimdir diyebiliriz.
Tasarım İnsan Mühendisliği,Nöro Hipnotik Yeniden Modelleme, gibi geliştirdiği yeni yöntemlerle, programları ve insanlara sağladığı katkıları buraya sığdırmak, mümkün değil.
Ertan ŞİMŞEK ya çok sayıda kitap makale yazmış ve halen ülkenin bu konuda seminer vermekte.
Ertan ŞİMŞEK NLP ile seminer veya ders verirken , nükteli , ince ve şık bir mizah kullanır. Onu saatlerce hiç sıkılmadan dinleyebilirsiniz. Seminerlerde kullandığı karmaşık dil kalıpları sayesinde, yüksek verimle, kalıcı bir öğrenmeyi sağlar. İnsanları derin odaklanma hallerine geçirerek, hızlı değişimler sağlamaktadır.
Ertan ŞİMŞEK kişisel gelişim sektöründe ileride dünyada en etkin insanlardan biri olarak tanınacaktır. Binlerce kişiye öğretmenlik yapmış ve hayatlarında derin değişiklikler yaratarak, zihinlerindeki yaramayan inanç, davranış kalıplarından, fobilerden kurtarıp, özgürlüğe kavuşturmuş.
Nlp’ nin öğrencilerine bir tavsiyem olacak :
Nlp’yi derinlemesine ve ilkeli çok iyi bir öğretmenden öğrendikten sonra, bilginizi, anlayışınızı derinleştirecek önemli yollardan biri de Ertan ŞİMŞEK in eğitiminden ve kitaplarından geçer.Onu takip ettiğinizde, Nlp’ yi daha derin ve özünde kavrama fırsatını bulacaksınız.
Ertan ŞİMŞEK NLP de;
” EN BÜYÜK KİŞİSEL SINIRLAMA YAPMAK İSTEYİP, YAPAMADIĞINIZ ŞEYLERDE DEĞİL. ONLAR HİÇ YAPMAYI DENEMEDİĞİNİZ ŞEYLERDEDİR. ” der.

Scroll to Top