Şehit Muhtar Bey Cd. No:20/5 Beyoğlu
(0212) 297 74 57
bilgi@vizyonered.com

İŞ DÜNYASI NEDEN SOSYAL MEDYA’DA OLMALI?

Sosyal Medya Pazarlama iş dünyasını bir fırtınanın içerisine almıştır ve bu hiç de şaşırtıcı olmamıştır. Çok küçük bütçelerle etkili sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturabilir ve kısa sürede milyonlara ulaşabilirsiniz. Bu yüzden küçük işletme sahipleri de en azından bu platformlarda olmanın ve buraların imkanlarından faydalanarak kendi hedef kitlelerine ulaşmanın yollarını aramalıdırlar.

Sosyal Medya Pazarlama kuşkusuz her iş türü için uygun gözükmeyebilir. Ancak detaylı bir bakış ve araştırma ile uygun taraflar bulunarak stratejiler geliştirilebilir. Sosyal Medya Pazarlamanın her türlü işletme için doğru olup olmadığına aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra karar verin.

1- Sosyal Medya iletişim değildir İletişime geçmektir.

2- cheap mlb jerseys Sosyal Medya’da başarılı k olmak için, müşterilerinizin ve hedef kitlenizin sizin ve rakiplerinizin hakkınızda ne konuştuğunu dinlemeniz ve o diyaloglari takip etmeniz gerekmektedir. Eğer siz oradaki diyaloglara dahil olamiıyorsanız yoksunuz demektir.

3- Sosyal wholesale nfl jerseys medya Pazarlama kısa vadeli bir çözüm değil uzun vade de müşterilerinizle ve hedef kitlenizle etkileşime geçebileceğiz What onları dinleyebileceğiniz etkili bir strateji olabilir.

4- Sosyal medya üzerinden pazarlama yapacaksanız bunun nedenini bilmeniz gerekir. temel neden ise

a) Marka Farkındalığı   b) Satış     c) Güven

5- Sosyal Medya Pazarlamada hedeflerinizin güzel tanımlanması, şirketinizin hedefleriyle paralellik arzetmesi ve ölçülebilir olması gerekmektedir.

6- Facebook, Twitter, DüZEY Linkedin, Youtube gibi en yaygın sosyal ağlar başta olmak üzere bu platformların kullanıcılarının arama yaptıkları anahtar kelimelerin neler olduğu, neleri araştırdıkları sizin pazarlama stratejilerinizi etkileyecek unsurlarin arasında gelmektedir.

7- Sosyal Medya Pazarlama ve arama motoru optimizasyonu paralellikler arzetmektedir. Sizin sosyal alandaki wholesale jerseys uygulamalarınız SEO nuzu etkileyecek ve arama motorlarındaki popülaritenizi arttıracaktır.

8- Sosyal Ağların hepsi sizin şirket sayfanızın trafiğini arttırmada çok etkin bir rol HAREKETS?ZL??E oynamaktadır.

9- Web sayfanızda oluşturacağınız bir blogla trafiginize katkıda bulunabilirsiniz. Genel wholesale nfl jerseys web sitelerindeki içerikler satışa dönük ama blog içerikleri bilgiye dönük olduğundan sizin blogunuzda paylaşacağınız bir içeriğin paylaşılma oranı web sitenizden çok daha fazladır.

10-  Google reklamlarını kullanarak aramalarda hedef kitlenize ulaşabilir. Facebook reklamlarıyla paranın satın alabileceği ve hedefe giden etkin sonuçlar elde edebilir. İş sektörünüzle alakalı karar verme noktasında Linkedin’i kullanabilirsiniz.

Sosyal medya sürekli değişiyor olsa da, geçici bir heves değil ve yakın zamanda popülaritesi azalmayacak artacak. Sosyal mecralarda hesap olusturmak sıfır maliyete sahip kullanıcılarının da fazla olması bu platformaların genel pazarlama stratejilerininin bir parçası olmasını zorunlu de kılıyor.

Ertan ŞİMŞEK

Çalışma Psikolojisi Uzmanı

 

0 Comments